KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 16405266
nr 1640 5266
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Fjällandskap. Signerad. Pastell, 47x63 cm, yttermått inklusive ram: 68x83 cm
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 september 2024
kl 20:35:14
2/9 20:30:14
Erik Osslund
Läs mer om Erik Osslund